The Stagg SSP10SP15 is a 10-meter professional-grade Speakon to 6.35mm jack speaker cable featuring 2 x 1.5mm² copper conductors for superior audio clarity. Its durable 8mm diameter black cable is RoHS compliant, ensuring eco-friendly quality and compatibility with a wide range of professional audio equipment.
| Product Dimensions | 6.5 x 12.5 x 34.5 cm; 4.54 g |
| Item model number | SSP10SP15 |
| Colour | black |
| Compatible Devices | Speaker |
| Connector | 6 35mm |
| Hardware Interface | 3.5mm Audio |