| ASIN | B000979ERY |
| Best Sellers Rank | #256,587 in Tools & Home Improvement ( See Top 100 in Tools & Home Improvement ) #84 in HVAC Controls |
| Brand | Honeywell |
| Brand Name | Honeywell |
| Customer Reviews | 4.6 out of 5 stars 422 Reviews |
| Global Trade Identification Number | 00085267256834 |
| Included Components | Honeywell C7089U1006 |
| Item Dimensions | 4.7 x 3.5 x 1.1 inches |
| Item Type Name | Outdoor Temperature Sensor |
| Item Weight | 2.4 ounces |
| Item dimensions L x W x H | 4.7 x 3.5 x 1.1 inches |
| Manufacturer | Honeywell |
| Material | Plastic |
| Material Type | Plastic |
| Measurement Accuracy | ยฑ1.5% |