brand: "dita"
price: "191698CFA"
currency: XOF
in_stock: true
reviews_count: 2
store_origin: SN
region: Senegal
---
**Brand:** dita
## Best For
- dita enthusiasts
## Why This Product
- Trusted dita brand quality
## Features
- Imported     Acetate frame     Acetate lens     Non-Polarized     UV Protection Coating coating     Lens width: 55 millimeters     Bridge: 22 millimeters        Arm: 140 millimeters  Model: Endurance-88 DTS107-55-02 | Color: Matte Black on Crystal Clear with Rose Gold Sunglasses w/ Dark Grey,Black Flash Lens  EyeSize 55mm/ Bridge 22mm/ Arm 140mm  Made in Japan / Authorized Retailer/ Buy With Confidence    Show more
## Images
## Customer Reviews
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Nice n worth
*by N***A on Reviewed in the United States on December 23, 2021*
Styling
### ⭐⭐⭐⭐⭐
    Received the authentic item for ~80% off.